Yaşam

TikTok’ta meşhur oldu: Dalgona kahvesi nasıl yapılır?

Dalgona kahvesi sosyal medyayı ele geçirdi. Dalgona kahvesi, TikTok ile meşhur oldu, karantina günlerinde her evde Dalgona kahvesi nasıl yapılır sorusu sorulmaya başlandı. İşte Dalgona kahvesi tarifi…

DALGONA KAHVESİ NASIL YAPILIR?

Popüleritesi her geçen gün artan TikTok uygulamasıyla birlikte sosyal medya yeni bir trend ortaya çıkardı: Dalgona kahvesi… Sosyal izolasyon günlerinin en popüler trendlerinden biri haline gelen Dalgona kahvesi, Instagram profillerini süslemeye başladı.

Son günlerin trend içeriği Dalgona kahvesi, Instagram profillerinin vazgeçilmezi haline geldi.

Güney Kore’den tüm dünyaya yayılan Dalgona kahvesi yapmak için üç malzemeye ihtiyacınız var. Bulutumsu görüntüsüyle harika fotoğraflar veren Dalgona kahvesini denemek isteyen okurlarımız için; işte Dalgona kahvesi tarifi…

İki yemek kaşığı hazır kahve, iki yemek kaşığı şeker, iki yemek kaşığı sıcak suyu hızlıca bir tel çırpıcı ile karıştırıyorsunuz. Kremamsı ve açık renk bir kıvam elde edene kadar karıştırdığınız kahveyi buzlu veya sıcak sütün arasına döktükten sonra Dalgona kahveniz hazır!

DALGONA KAHVESİ NEDİR?

Koronavirüs nedeniyle başlayan karantina günlerinde popülaritesini artıran Dalgona kahvesinin kökeni bir Hint içeceğine dayanmakta. Güney Koreli oyuncu Jung Il-woo’nun paylaşımlarıyla yeniden trend haline gelen bu kahve, tüm dünya tarafından tüketilmeye başlandı.

Etiketler

Altan Mehmetoğlu

Altan Mehmetoğlu, 2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Çeşitli gazetelerin internet sitelerinde görev alan Mehmetoğlu, 2020 yılında hab3r.net'i kurarak kendi mecrasını oluşturdu.
Başa dön tuşu
Kapalı