Medya

Show TV’ye ‘Kurtlar Vadisi ilk 97 bölümü yayınla’ çağrısı yapılıyor ama…

Koronavirüs salgını nedeniyle televizyon kanallarının eski popüler dizileri yayınlamaya başlaması üzerine Show TV’ye Kurtlar Vadisi’nin ilk 97 bölümünün yayınlanması çağrısı yapıldı ancak…

Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi devam ederken vatandaşların evde daha fazla vakit geçirmesi için televizyon kanalları eski fenomen dizileri yayınlamaya başladı. İşte bu adım üzerine Kurtlar Vadisi hayranlarından fenomen dizinin ilk yayıncısı olan Show TV’ye dizinin ilk 97 bölümünün yayınlanması yönünde çok sayıda talep ulaştı. Sosyal medya sitesi Twitter’da organize olan dizinin hayranları, dizinin en sevilen kısmı olan ilk 97 bölümün bir kez daha Show TV’de gösterilmesi için “ShowTVİlk97yiYayınla” şeklinde bir etiketle kanala seslendi.

Dizinin sevenlerinin talebinin gerçekleşmesinin ise zor olduğu belirtiliyor. Bunun sebebi ise dizinin söz konusu ilk 97 bölümünün haklarının farklı şirketlerde olması. Kurtlar Vadisi dizisinin ilk 55 bölümünün hakları Sinegraf şirketinin elinde bulunuyor. 56 ile 97. bölümler arasındaki diğer bölümlerin hakkı ise Pana Film’in elinde.

İzleyicilerin bir kez daha yayınlanması yönünde talepte bulunduğu Show TV’nin iki şirketle birden anlaşması ve dizinin bu haklarını satın alması gerekiyor. Show TV’nin bu anlaşmayı yaparak diziyi tekrar ekranlara taşımasının zor olduğu belirtiliyor.

Etiketler

Altan Mehmetoğlu

Altan Mehmetoğlu, 2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Çeşitli gazetelerin internet sitelerinde görev alan Mehmetoğlu, 2020 yılında hab3r.net'i kurarak kendi mecrasını oluşturdu.
Başa dön tuşu
Kapalı