Medya

Netflix’in yeni dizisi ‘Aşk 101’ daha yayınlanmadan olay oldu

Netflix’in yeni yerli dizisi “Aşk 101” 24 Nisan’da yayına girecek ancak dizi yayınlanmadan önce sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Netflix’in yeni dizisi Aşk 101 için geri sayım devam ediyor. 24 Nisan 2020’de tüm dünyayala aynı anda yayına girecek olan gençlik dizisinin yerli anladımdan farklı olarak cesur sahneleri barındırdığı belirtiliyor. 

Netflix diziyi, “Herkese ve her şeye rağmen kendin olmaya çalıştığın zamanlardan bir hikaye” sözleriyle anlatırken dizi daha yayına başlamadan sosyal medyada tartışmaların odağı haline geldi.

Dizinin Twitter’daki hesabından yapılan paylaşım, sosyal medyada gündemin bir numarası haline geldi. “Bizler renkli gökkuşağı altındaki karanlık insanlarız! Osman?” ifadelerinin yer aldığı paylaşımına karşılık olarak “#AdamOlNetflix” etiketi, Türkiye gündemine girdi.

Söz konusu etikette, Netflix’in eşcinselliğe özendiren dizi ve filmlere yer verdiği iddiası eleştiri konusu oldu.

Etiketler

Altan Mehmetoğlu

Altan Mehmetoğlu, 2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Çeşitli gazetelerin internet sitelerinde görev alan Mehmetoğlu, 2020 yılında hab3r.net'i kurarak kendi mecrasını oluşturdu.
Başa dön tuşu
Kapalı