Ekonomi

GSS prim ödemeleri koronavirüs nedeniyle ertelendi mi?

Koronavirüs salgınının ekonomine etkisini azaltmak için bir takım düzenleme yapılmış. Peki bu düzenlemeler arasında GSS prim ödemelerinin ertelenmesi de var mı?

Koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki etkisini azaltmak için hayat geçirilen düzenlemeler arasında GSS prim ödemelerinin ertelenmesi var mı? GSS prim ödemeleri ertelendi mi? Konuyla ilgili olarak bugün Sözcü gazetesinde bir yazı kaleme alındı.

Koronavirüs salgını sebebiyle GSS prim ödemeleri de ertelendi mi?

Sözcü gazetesi yazarı Sezgin Özcan, bugün kaleme aldığı köşe yazısında, “SGK Yönetim Kurulu’nca alınan erteleme kararı ve yayınlanan genel yazıya göre prim ödemesine ilişkin erteleme, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca 1 Nisan 2020 ila 30 Haziran 2020 (bu tarihler dâhil) tarihleri arasında mücbir sebep halinde olduğu kabul edilen; ticari, zirai ve mesleki kazanç yönünden gelir vergisi mükellefiyeti bulunan, korona virüs salgınından doğrudan etkilenen ya da İçişleri Bakanlığı’nca alınan tedbirler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilmesine karar verilen işyerlerinin bulunduğu sektörlerde faaliyette bulunan mükelleflerin 4/a (SSK) kapsamında çalıştırdıkları sigortalılara ilişkin primler ile köy ve mahalle muhtarları ile isteğe bağlı sigortalılar hariç 4/b (Bağ-Kur) kapsamında sigortalı olanların primlerini kapsıyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Altan Mehmetoğlu

Altan Mehmetoğlu, 2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Çeşitli gazetelerin internet sitelerinde görev alan Mehmetoğlu, 2020 yılında hab3r.net'i kurarak kendi mecrasını oluşturdu.
Başa dön tuşu
Kapalı